28 Wielki Finał

10.01.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w nadchodzącą niedzielę 12 stycznia.

W całej Polsce będzie mieć miejsce uliczna kwesta, imprezy, koncerty, festyny, licytacje i zabawy, podczas których zebrane zostaną pieniądze, W tym roku WOŚP zagra dla dziecięcej medycyny zabiegowej i medycyny ratunkowej. Ponad sto tysięcy wolontariuszy wyposażonych w identyfikatory i kolorowe puszki, będzie zbierać pieniądze na odnowienie i unowocześnienie dziecięcych oddziałów zabiegowych. Ubiegłoroczny Finał był rekordowy bo udało się zebrać ponad 176mln złotych. Szczecinianie mieli w tym swój udział, a sprzęt jaki WOŚP zakupił do szpitali (np. w Zdrojach), pozwala w powrocie do zdrowia i w ratowaniu życia. Fundacja  WOŚP zakupiła kilka nowoczesnych pomp insulinowych, które przekazano kobietm w ciąży chorym na cukrzycę.  

W wielu szpitalach pojawiły się nowoczesne inkubatory, wyposażenie sal operacyjnych na przykład bezcieniowe lampy, oraz sprzęt monitorujący czynności życiowe. Każdego roku szpitale w regionie wzbogacają się o sprzęt pochodzący z zakupów Fundacji WOŚP. Niezależnie od pogody, nastrójmy nasze serca na pomoc i wsparcie zbiórki, i okażmy szczodrość wrzucając datek do puszk wolontariuszy. Te pieniądze wrócą w postaci nowoczesnego wyposażenia sal zabiegowych i karetek ratunkowych. W nadchodzącą niedzielę bądźmy razem wokół 28. już Finału WOŚP. W podziękowaniu dla wolontariuszy za pracę w środku zimy, w połowie lata Fundacja organizuje trzydniowy festiwal muzyczny znany jako polski Woodstock. Do Kostrzyna nad Odrą zjeżdża się wtedy ponad pół miliona ludzi, którzy mogą posłuchać muzyki, którą lubią.

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz zaprasza na wspólny „Rejs po Zalewie Szczecińskim” i zachęca do grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

- Serdecznie zapraszam zwyciężczynię lub zwycięzcę tej aukcji na rejs jachtem po Zalewie Szczecińskim. Będę miał przyjemność pokazać z wody, jak piękne jest nasze Pomorze Zachodnie. Żeglarstwo to jedna z moich pasji, tak więc podczas pokonywania fal gwarantuję dobrą przygodę, ciekawą rozmowę i morskie opowieści. Na pokładzie SeaDOGa - jachtu, który odnowiłem z pomocą przyjaciół – zapominam o codziennym zmęczeniu, odrywam się od problemów, pracy, polityki. Tam liczą się tylko ludzie i żywioł. Zapraszam do mojego żeglarskiego kawałka świata – napisał marszałek Olgierd Geblewicz.

Rejs odbędzie się w trakcie sezonu żeglarskiego, a jego termin zostanie uzgodniony ze zwycięzcą licytacji, która trwa do 20 stycznia.

Przebieg aukcji można śledzić pod adresem https://allegro.pl/oferta/rejs-z-marszalkiem-olgierdem-geblewiczem-8846008213 .

ArA 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook