25 stycznia koniec remontu

19.01.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Firma Taumer podwykonawca torowiska na ulicy Gdańskiej i Energetyków zpowiedziała, że 25 stycznia (poniedziałek) zakończy roboty związane z naprawą spawów.

Czy tak się stanie, czas pokaże, choć główny wykonawca czyli Energopol Szczecin jest obciążany dotkliwymi karami finansowymi to mogą się zdarzyć różne nieprzewidziane rzeczy.
 
Krakowska firma Taumer mobilizuje siły i przysłała dodatkowe brygady, które na nowo spawają szyny. Już wykonane roboty są sprawdzane ale jak mówi przedstawiciel Energopolu, śnieg nie ułatwia tego zadania. Firma ta ustami rzecznika prasowego przeprasza za zaistniałe trudności i obiecuje, że będzie dochodzić przyczyn pękania spawów i szyn. Potrzebne są jednak specjalistyczne badania materiałowe.
 
Na razie bez zmian pzostaje obowiązujący tymczasowo system zmian w komunikacji miejskiej. Z Basenu Górniczego wożą nas autobusy linii 807, a tramwaje jeżdżą po zmienionych trasach. Dwójka jest zawieszona, siódemka zawraca przez Dorcową, a ósemka jedzie do Dworca Niebuszewo. Wykonawca napraw gwarancyjnych mówi po cichu, że może roboty uda się zakończyc przed 25 stycznia.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.