25 lat minęło jak jeden dzień…

09.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W dniu 12 czerwca bieżącego roku będziemy obchodzić kolejny, tym razem srebrny jubileusz naszej wspaniałej scholi dziecięcej „Szmaragdowe Duszki”, działającej przy Parafii Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach. Będzie to niezwykłe święto i wyjątkowe wydarzenie jak również okazja do wspomnień, refleksji i podsumowania dotychczasowych osiągnięć.

 Czy w kwietniu 1991 roku ks. Tomasz Klimczak i Pani Ilona Fidura zakładając dziecięcy zespół przypuszczali, że przetrwa on aż ćwierć wieku i będzie miał się tak samo dobrze jak na początku istnienia? Myślę, że byli wręcz pewni tego przedsięwzięcia.

Początkowa nazwa zespołu to „Kindziołki” pochodząca od przezwiska jego ks. Tomasza. Po krótkim czasie powstała nowa nazwa scholi związana z Patronem naszej Parafii Duchem Świętym i miejscem jej położenia obok jeziora Szmaragdowego – „Szmaragdowe Duszki”.
Podczas minionych 25 lat „Duszki” brały udział w wielu wydarzeniach m.in. Festiwalu Piosenki Religijnej w Pakości otrzymując wyróżnienie, II Miedwieńskim Festiwalu Piosenki Religijnej nad jeziorem Miedwie. Trzykrotnie wyjeżdżały i koncertowały w ośrodkach polonijnych w Niemczech i Holandii, by odwiedzić mieszkających tam Polaków i zawieść im trochę polskości. Nie brakowało również licznych wyjazdów, śpiewu w różnych kościołach i miejscach podczas uroczystości. Od kilku lat dzieci śpiewają kolędy i pastorałki przy Żywej Szopce, która co roku powstaje przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie oraz przy kościele w Żydowcach, gdzie obecnie proboszczem jest ks. Jarosław Bilicki były opiekun zespołu.
Podczas dwudziestopięcioletniej działalności schola pozostała wierna swoim założeniom – ubogacaniu modlitwy dziecięcej ale przede wszystkim pracy wychowawczo-formacyjnej z dziećmi.
Bycie „Szmaragdowym Duszkiem” to nie tylko śpiew i wielogodzinne próby, to także czas spędzony w miłym, wesołym towarzystwie rówieśników. To wspólne wypady na basen, do kina czy dłuższe spacery i zabawy. To również wspólne wyjazdy, których w historii „Duszków” nigdy nie brakowało, zarówno podczas letnich wakacji jak i w czasie ferii zimowych. Tworzymy jedną wielką rodzinę, w której każdy na pewno poczuje się dobrze. Przynależność do „Duszków” to bardzo dobra alternatywa dla wszystkich młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swoje talenty, wobec tych wszystkich kół zainteresowań i wielu dodatkowych zajęć pozalekcyjnych oferowanych im tak licznie.
Tegoroczny jubileusz i wszystkie poprzednie możemy świętować dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich opiekunów oraz młodych ludzi, którzy czerpali i wciąż czerpią wielką radość z uwielbiania Boga swoim śpiewem, którzy przez te lata nie szczędzili swoich sił, wolnego czasu, by „dać siebie” naszym dzieciom.
Z okazji 25-lecia istnienia i działalności „Duszków” planujemy wydać płytę. Aktualnie trwają prace w studio nagrań. Jest to czas bardzo intensywnej i wytężonej pracy. Finał tych prac na pewno przyniesie wiele radości każdemu kto sięgnie po płytę.
Korzystając z okazji pragniemy zaprosić Państwa już dziś na obchody naszego jubileuszu, które odbędą się 12 czerwca br. Rozpoczynamy o godzinie 13.30 dziękczynieniem podczas uroczystej Mszy Świętej w Kościele Św. Ducha w Szczecinie Zdrojach, po mszy zapraszamy na jubileuszowy koncert, który również będzie miał miejsce w kościele.
Oj będzie się działo! Bądź razem z nami – zapraszamy!

MB

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook