230 schodów do widoków.

27.03.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Taras Muzeum przy Wałach Chrobrego otwarty od 2 kwietnia

 

Taras widokowy na szczycie wieży Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego zostanie udostępniony zwiedzającym od 2 kwietnia 2019 roku. 

Wysokość gmachu wraz z kopułą wynosi 54 metry, by wejść na taras widokowy należy pokonać 230 schodów. 

Gmach Muzeum Narodowego w Szczecinie to jedna z najbardziej znanych i reprezentacyjnych budowli miasta. Słynne założenie urbanistyczno-architektoniczne, zwane Tarasem Hakena (obecnie Wały Chrobrego) zaprojektował Wilhelm Meyer-Schwartau. Współtworzy ono nadodrzańską sylwetę miasta widoczną z głównych tras dojazdowych, od wschodu biegnących przez mosty i wiadukty. 

Gmach został oddany do użytku niespełna 103 lata temu (w czerwcu 1913 roku) i był do końca drugiej wojny światowej siedzibą Muzeum Miejskiego (Stadtmuseum Stettin), w którym wystawiano zbiory archeologiczne i etnograficzne, sztukę pomorską i europejską, kolekcje z Afryki, Azji i Oceanii oraz eksponaty przyrodnicze. 

W polskim Szczecinie pełni funkcje muzealne, będąc najpierw jednym z budynków Muzeum Pomorza Zachodniego, a od 1970 roku – Muzeum Narodowego. Należy do najokazalszych gmachów muzealnych w Polsce. Jest tu przechowywana i eksponowana jedna z największych w kraju kolekcji zabytków kultur pozaeuropejskich. 

Po obejrzeniu wszystkich atrakcji wewnątrz siedziby zapraszamy zwiedzających do podziwiania panoramy miasta, portu i Odry. 

 

Wieża z tarasem widokowym Muzeum Narodowego w Szczecinie czynna: wtorek, środa, czwartek, sobota 10.00–18.00, piątek, niedziela 10.00–16.00.

Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł, grupowy 4 zł / os. (grupa min. 10 osób).

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.