100 000 dla Policji

08.09.2011, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Laboratorium kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie
otrzyma wsparcie z budżetu województwa zachodniopomorskiego w wysokości 100.000 tys. złotych.

Kilka dni temu umowa w tej sprawie została podpisana pomiędzy Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem
i Zachodniopomorskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinspektorem Wojciechem Olbrysiem. Dotacja, zostanie przeznaczona na zakup sprzętu i wyposażenia, materiałów i zakup odczynników dla Laboratorium Kryminalistycznego, oraz na remont pomieszczeń laboratorium.
Mówi Komendant KWP Nadinspektor Wojciech Olbryś - Dzięki dotacji dokupimy sprzęt do badań DNA. Tego typu badania, to najnowsze trendy
w wykrywaniu przestępstw, zatem będziemy jeszcze bardziej skuteczni. Będziemy też prowadzić dokładniejsze badania na wykrywanie narkotyków. Zakupiony sprzęt pozwoli nam uzyskać certyfikat Unii Europejskiej, co oznacza, że będziemy mogli wykonywać określone ekspertyzy z zakresu kryminalistyki.
Tak dobrze wyposażone laboratorium kryminalis-tyczne znacznie przyspieszy wyjaśnianie spraw, które prowadzone są w mniejszych jednostkach policji, takich jak Komendy Powiatowe czy komisariaty.

Tekst i foto Andrzej Wiśniewski
przy współpracy Biura Prasowego KWP w Szczecinie

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook