W programie zajęcia w pracowniach oraz wiele imprez towarzyszących. Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 150 zł za każdy turnus. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30-14.30. W ramach oferty zapewniamy poczęstunek.
Rekrutacja elektroniczna rozpocznie się w poniedziałek, 12. czerwca o godzinie 19.00 a zakończy się o godzinie 20.00 lub w momencie wyczerpania limitu miejsc.
Przygotowano 270 miejsc w trzech turnusach.
Turnus I : 26 -30. 06.2017 r. (6 grup po 15 os. = 90 os.) Turnus II : 03-07.07. 2017 r. (6 grup po 15 os. = 90 os.)
Turnus II : 10-14.07. 2017 r. (6 grup po 15 os. = 90 os.)
W godz. 9.30 – 11.00 oraz 11.30 – 13.00 dzieci uczestniczą w zajęciach, które odbywają się w pałacowych pracowniach. Będą to zajęcia: gimanstyczno – taneczne, plastyczne, karate, szachowe, fotograficzne, teatralne (turnus I)
Plastyczne, językowe, karate, szachowe, taneczne, ceramiczne (turnus II)
Muzyczno – rytmiczne, turystyczne, ceramiczne, bębny afrykańskie, taneczne, plastyczne (turnus III)
Dodatkowe działania poza zajęciami tematycznymi /codziennie od godz. 13.00 do 14:30/
I turnus
Warsztaty rzeźby/Wiktor Zubek - uczestnicy w trakcie warsztatów będą ćwiczyć cierpliwość i wytrwałość. Pracując w glinie i w mydle szarym dowiedzą się jak ważna jest wyobraźnia przestrzenna, ponieważ na zakończenie z kawałków mydła lub gliny powinna wyłonić się postać gryfa.
„Tajni agenci na tropie tajemnic” czyli warsztaty z gimnastyki umysłu /Magdalena Sperczyńska
Wycieczka autokarowa do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu połączona z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek
„Czy w wakacje jesteś bezpieczny? 6 x TAK!” Pałacowa, przygodowa gra profilaktyczno - edukacyjna /Łukasz Wójcik - Czas wakacji to czas odpoczynku, zabawy, wyjazdów i różnych aktywności na plaży, w lesie, w wodzie, na podwórku. W tym okresie dzieci narażone są na różne niebezpieczeństwa. Jak rozpoznać niebezpieczne wiry w wodzie? Jak unikać kleszczy? Co zrobić aby wezwać pomoc? Jak bezpiecznie opalać się? Na te wszystkie pytania odpowiedzą animatorzy i instruktorzy podczas kolejnej edycji edukacyjnej przygodowej gry pałacowej. Zapraszamy do wspólnej nauki poprzez zabawę.
II turnus
Warsztaty tkackie /Iwona Durlik - Zajęcia, dzięki którym uczestnicy poznają ginące rzemiosło, jakim jest tkactwo. Dzieci usłyszą ciekawostki z historii wyplatania, obejrzą narzędzia prządki i tkaczki, a następnie wykorzystując poznane techniki samodzielnie wykonają pojedyncze ozdoby.
Impreza sportowa/Michał Mazur - Nareszcie wakacje, czas wolny, bez szkolnych obowiązków.
Warsztaty cyrkowe/Tomasz Kubik - Podczas warsztatów każdy będzie mógł się przekonać jak trudne są sztuczki i ćwiczenia, które możemy obejrzeć siedząc na widowni w cyrku. Przed uczestnikami akrobatyka, piramidy akrobatyczne: w dwójkach, trójkach, wieloosobowe, skoki przez dwie liny, ćwiczenia równoważne na wałkach rola bola połączone z żonglerką, zabawy żonglerskie z takimi przyborami jak: chustki, piłki, kółka i maczugi, nauka kręcenia i trików z talerzami cyrkowymi.
Wycieczka autokarowa do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Kliniskach połączona z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek
Impreza podsumowująca „Kaziu Ciekawski i dr Kura – podróżnik i naukowiec chcą poznać Afrykę!” /Agencja Artystyczna Krzysztof Gajewski - Wybrać się do Afryki jest rzeczą bardzo trudną. Bohaterowie przedstawienia postanawiają stworzyć Afrykę tu, na miejscu! Palmy, małpy żyrafa, tygrys i lew mogą być jak żywe, a dżungla i mieszkańcy Afryki mogą być na wielkim, wielkim obrazku. Przygody które przeżywają, tworzą idealny obraz afrykańskiego lądu, pozostając na długo w pamięci małych podróżników. W trakcie imprezy nie zabraknie konkursów, zabaw oraz afrykańskich tańców.
III turnus
Warsztaty bębniarskie /Leszek Wiszniewski - W trakcie warsztatów uczestnicy przeniosą się do gorącej Afryki. Wysłuchają opowieści o ludziach tam żyjących i ich kulturze. Poznają instrumenty wykorzystywane do gry i nauczą się podstawowych technik gry na bębnach djembe. Nie zabraknie pieśni i wspólnego grania afrykańskich rytmów.
„W świecie Słowian” – warsztaty historyczne /Dęby Arkony, Piotr Brożek – spotkanie prowadzone przez szczecińską grupę rekonstrukcji historycznej „Dęby Arkony”, która zajmuje się odtwarzaniem kultury i życia codziennego Słowian Zachodnich.
Warsztaty Karate/ Mariusz Tański - Koryu Karate to tradycyjne metody trenowania, które mają wypracować umiejętności dające szansę obronić się w sytuacji zagrożenia. W niekomfortowej sytuacji, każdy z nas odczuwa emocje, obawę, lęk, strach, gniew, poczucie niższości. Ale nie pokazujemy tego. Ćwiczenia będą miały na celu pokazanie jakie najczęściej występują sytuacje zagrożenia i agresywne zachowania i jak możemy na nie odpowiedzieć.
"Poznaj Szczecin" – wycieczka autokarowa z przewodnikiem Tomaszem Wieczorkiem, zakończona ogniskiem i pieczeniem kiełbasek w Glinnej – zwiedzając Szczecin z przewodnikiem uczestnicy bliżej poznają miasto zieleni, wody, pałaców i różnorodnych zabytków oraz przebogatej historii. "Klaun Tomi - Morska Przygoda" - Impreza podsumowująca/Tomasz Kubik – przedstawienie połączone z interakcją z publicznością. W trakcie m.in. iluzja sceniczna, żonglerka ogniami, autorskie piosenki, lalki marionetki i kolorowy świat baniek mydlanych.
Foto półkolonie w SP 74 - archiwum