To oznacza, że nowa siatka połączeń wystartowała. Do dyspozycji pasażerów podróżujących po prawobrzeżu są 22 linie autobusowe, a od rana czeka na nich ciepła kawa i herbata. Wszyscy chętni otrzymują od pracowników ZDiTM rozkłady jazdy i schematy sieci w formie książeczki. Szczegóły dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej dostępne są na stronie www.zditm.szczecin.pl
Do dyspozycji pasażerów są nie tylko wygodne przystanki, ale także tablice informacji pasażerskiej, kasa i biletomat. Najważniejsza jest jednak nowa siatka połączeń, dzięki której mieszkańcy prawobrzeża w wygodny sposób dojadą do centrum miasta i w poszczególne miejsca w swoich dzielnicach. Pełną informację w najbliższych dniach otrzymali swoich skrzynkach na listy, a od rana rozdawane są także na pętli.
Pasażerów, którzy mają bilety okresowe, 3-miesięczne i kwartalne, zakupione przed 18 stycznia informujemy, że będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej jadącej po starej i nowej trasie linii, na którą bilet został zakupiony. Jest także możliwość oddania biletu, bez ponoszenia opłaty manipulacyjnej. Dodatkowych informacji będą udzielać pracownicy kas ZDiTM.
Inwestycja związana z budową pętli realizowana była jako uzupełnienie istniejącej infrastruktury Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Linie 2, 7 i 8 właśnie na ul. Turkusowej kończą swój bieg. W ramach prac budowlanych wykonane zostały 4 perony z przystankami autobusowymi, toaleta, 57 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych (z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych) oraz parking Bike & Ride — 3 wiaty ze stojakami rowerowymi. Przebudowano także układ dróg dojazdowych do pętli, w tym skrzyżowanie ulic Turkusowej i Jasnej. W okolicy powstały ścieżki rowerowe oraz ciągi piesze. Zamontowane zostało również oświetlenie, system monitoringu i biletomat.
Dzięki nowym rozwiązaniom mieszkańcy prawobrzeża zyskali możliwości wygodnego dotarcia do centrum miasta i poszczególnych miejsc w swoich dzielnicach. Siatka połączeń była konsultowana z mieszkańcami, wpłynęło do nas ponad 700 ankiet. Odbyły się także spotkania z Radami Osiedli. Przy planowaniu rozwiązań komunikacyjnych na prawobrzeżu wzięto pod uwagę także potoki pasażerskie, napełnienie na liniach oraz ilość mieszkańców w danym rejonie.