Spośród kandydatów wymienionych na karcie wyborczej w kolejności alfabetycznej, możemy oddać głos na ośmiu z nich. Można zakreślić w kratce mniej niż osiem nazwisk, ale nie więcej, gdyż głos będzie nieważny. By został zaliczony jako głos ważny, stawiamy wyraźny (x) krzyżyk obejmujący kratkę przy nazwisku danego kandydata.
W większości rad część kandydatów ubiega się o reelekcję. Tak jest w RO Dąbie. Na naszym zdjęciu o głos zabiegają w kolejności od górnego rzędu: Leszek Bochnacki, Irena Śliwińska, Janusz Czurłowski, Ryszard Bojek. Niżej stoją: Paweł Kurdziałek, Andrzej Kozieł, Waldemar Kapella, Elżbieta Bardin, Alina Kordowska i Maciek Borkowski. Na zdjęciu brakuje: Jerzego Wysockiego (robi to zdjęcie), Sybilli Łozińskiej Krzyżanowskiej, Mirosława Góreckiego, Ryszarda Błaszczyka i innych.
Oto wykaz lokali wyborczych: osiedle Kijewo ul. Orla 12 siedziba RO, Słoneczne Centrum Kształcenia Sportowego, Dąbie III LO, Zdroje Szkoła Podstawowa przy ulicy Młodzieży Polskiej, Podjuchy Szkoła Podstawowa przy ulicy Floriana Szarego, Bukowe – Klęskowo Szkoła Podstawowa przy ulicy Seledynowej. Majowe zagłosuje w Gimnazjum nr 7. Wybory nie odbędą się w Żydowicach – Kluczu. Tu zgłosiło się mniej kandydatów wobec czego weszli oni w skład przyszłej rady i spośród siebie wybiorą zarząd
W sumie zgłosiło się 877 kandydatów na 579 mandatów. Statystycznie rzecz biorąc, średnio o jeden mandat ubiega się ponad 1,5 kandydata, co też do końca nie odpowiada prawdzie, gdyż na przykład do rady osiedla Turzyn ubiega się 36, a do RO Kijewo, 34 kandydatów na 15 mandatów. Lokale wyborcze będą dostępne w godzinach od 9,00 do 18,00. Aby oddać głos, niezbędne jest okazanie dokumentu tożsamości i na tej podstawie komisja wyda kartę do głosowania. Nie zapomnijmy więc o dokumencie ze zdjęciem.
Rady osiedli co roku dysponują pewną kwotą przyznawaną przez urząd miejski na lokalne inwestycje osiedlowe. W tym roku jest to 150 tysięcy złotych z corocznym progresem o 10 tysięcy przez najbliższe 4 lata. Te pieniądze mogą służyć budowie placów zabaw, parkingów, miejsc rekreacyjno – wypoczynkowych, naprawie chodników czy rewitalizacji zdewastowanych urządzeń plenerowych. Należy jednak podkreślić, że te pieniądze rady nie dostają fizycznie do ręki i wydają je według własnych potrzeb! Są to po części „wirtualne” kwoty, które rady wskazują na co należy je przeznaczyć. Praca radnych w radzie była i jest pracą całkowicie społeczną.
Ara