Tramwaj bliski końca

09.04.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Praktycznie kończy się budowa pierwszego odcinka linii tramwajowej na Prawobrzeże.

Na nieco ponad 4 kilometrowej trasie, trwają ostatnie roboty. Symbolicznie tramwaj mógłby pojechać nową trasą już 1 maja bo 30 kwietnia wykonawca oddaje budowę. Jednak na pierwszy kurs przyjdzie poczekać nawet ze 4 miesiące.

Powodem jest opóźniona o blisko 4 miesiące inwestycja na ulicy Gdańskiej i Energetyków, gdzie z powodu błędów i braku dokumentacji, Energopol SA nie mógł na czas rozpocząć stawiania słupów trakcyjnych. Czekanie na dokumentację i poprawianie złej, opóźniło budowę. Wprawdzie ułożone są już tory, zawieszona sieć trakcyjna, wysypane tłuczniem  międzytorze, ale budowa samej pętli na Basenie Górniczym w najlepszym wypadku zakończy się na początku czerwca. Takim asekuracyjnym ale chyba najbliższym prawdy terminem pierwszego kursu tramwaju z lewobrzeża na prawą stronę, jest koniec lata.

Odwiedziliśmy teren budowy tymczasowej pętli tramwajowej „Turkusowa” – pomiędzy osiedlem Słoneczne, a zapleczem hipermarketu Selgros. Jak widać na naszych zdjęciach, trwają dosłownie ostatnie prace. Układane są chodniki, malowane przejście pod torami prowadzącymi do ciepłowni Dąbska, i trwa porządkowanie terenu. Pętla z peronami i zatokami autobusowymi ma powstać najwcześniej wiosną przyszłego roku.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook