SP nr 59 (nowa) się nie zawali

19.08.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Tak przynajmniej zapewnia miasto, ale sprawdza to PINB.

Czy nowa część szkoły z salą gimnastyczną została zbudowana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i czy użyto do tego odpowiednich materiałów, sprawdza Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Inspektorzy PINB powzięli podejrzenia o wątpliwej jakości materiałach użytych do budowy fundamentów i stropów gdy kolejny wykonawca zszedł z placu budowy. Wszystko z powodu braku wielu atestów i zapisów w dzienniku budowy.

Wszczęto więc kontrolę, która ma to wszystko wyjaśnić. Jedno już jest pewne, miasto przyznaje, że brakuje pełnej dokumentacji, ale to nie oznacza, że materiały z jakich budowano nową część szkoły są nieodpowiedniej jakości. Na konferencji prasowej przekonywano dziennikarzy, że wszystko jest w porządku tylko brakuje formalnych zapisów.

Brak atestów na materiały budowlane i braki w zapisach w dzienniku budowy, wytknął miastu i nadzorowi budowlanemu obecny kierownik budowy z firmy BWG Ebit. Za te niedociągnięcia ma odpowiadać firma Grinbud z Nowogardu, która zbankrutowała i zeszła z placu budowy. Miasto tłumaczy, że wezwało poprzedniego kierownika budowy do uzupełnienia braków, ale  nie ma już tej firmy, nie ma też kierownika i braki formalne są nadal.

PINB robi swoje, na budowie prowadzona jest inwentaryzacja, która pozwolli wprowadzić nowego wykonawcę na plac budowy. a dyrekcja SP 59 przygotowuje się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Do szkoły pójdzie 400 uczniów z czego do pierwszej klasy 95 dzieci. Ze względu na trwające jeszcze roboty kanalizacyjne, nieczynne będzie główne wejście do szkoły. Prawdopodobnie dzieci będą korzystać z wejścia od strony boiska.©

EL


Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.174.191). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook