Renowacje Szlaków Turystycznych

17.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dla miłośników długich spacerów mamy fantastyczną informację. Trwa bowiem renowacja pieszych szlaków turystycznych na terenie Szczecina.

W naszym mieście znajduje się około 140 km malowniczych, pieszych szlaków. Pojawi się na nich oznakowanie malowane na drzewach, słupach itp. W ramach tego zadania zostaną także usunięte gałęzie i inne przeszkody, które zasłaniają miejsce umieszczenia znaku. Infrastruktura szlaków jest często bardzo zniszczona i wymaga kompleksowej renowacji. Na niektórych odcinkach oznakowanie jest niewystarczające dla wskazania przebiegu szlaku. W ramach prac, przy ustaleniach z właściwymi nadleśnictwami wykonane również zostaną zmiany przebiegu niektórych szlaków. W wyniku rozwoju miasta prowadzą one przez węzły dróg krajowych, ich przejścia są nieoznakowane, co stanowi zagrożenie dla ruchu turystycznego.

Część szlaków przebiega z kolei po terenach prywatnych. Zadaniem wykonawcy jest również zlikwidowanie nieznaczących już odcinków szlaków - biegnących przez osiedla mieszkaniowe, asfaltem. Najwięcej oznakowań powstanie w dwóch kompleksach leśnych Puszczy Bukowej i Puszczy Wkrzańskiej, które są ulubionymi weekendowymi miejscami dla miłośników pieszych wędrówek.

Atrakcje Puszczy Bukowej
Krajobraz jak w górach, tajemnicze podziemia, pomniki przyrody, głazy narzutowe, wzniesienia, głębokie doliny, jary, jeziora i torfowiska.
Najpiękniejsze trasy z ostrymi podejściami i zejściami wśród potężnych buków, zaczynają się przy dwóch kilkusetletnich Dębach Krzywoustego przy ul. Chłopskiej, na przedmieściu Szczecina - Klęskowie.

Najbardziej znaną atrakcją Puszczy Bukowej w granicach Szczecina jest Jezioro Szmaragdowe - pamiątka pozostawionej miastu przez górników z niemieckiej fabryki "Stern". W 1925 roku, podczas rutynowych prac, do wyrobiska wdarła się woda, błyskawicznie zalewając pracujące maszyny i członków załogi. Legenda głosi, że jeden z górników odsłonił kilofem bogactwa zgromadzone pod ziemią przez zachłannego ducha Skarbka, a ten w odwecie zatopił kopalnię. Wokół jeziora ciągnie się szlak turystyczny, z pomnikami przyrody, jak Dąb Książęcy.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (18.118.30.253). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook