Rekordy na kąpieliskach

14.09.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Szczecińscy ratownicy spisali się na medal podczas wakacji 2013

Czas wakacji przeminął, nastał moment na podsumowania. Zakład Usług Komunalnych pokusił się o sporządzenie zestawienia z kąpielisk w Dąbiu, na Głębokim oraz Dziewokliczu.

Co jest najważniejszą informacją na szczecińskich kąpieliskach nikt nie utonął. Dziesięciokrotnie jednak ratownicy musieli udzielać pomocy zarówno przy drobnych skaleczeniach jak i zachłyśnięciu wodą. Codziennie na plażach w Dąbiu, na Dziewoliczu i Głębokim porządku (udanie) pilnowało szesnastu pracowników Multi Grupy.

Do tak bezpiecznych wakacji spędzonych na kąpieliskach w Szczecinie przyczynił się ZUK, który codziennie a czasem nawet dwa razy dziennie sprawdzał prawidłowość wykonywania zadań przez ratowników. Sprawdzane były: obecność wymaganej obsady ratowniczej, prawidłowość oznakowania kąpieliska, wpisy  do dzienników, czy wyposażenie. Pracę ratowników częściej niż zwykle kontrolowali również policjanci. Podobna częstotliwość kontroli  zachowana zostanie również w kolejnych latach.
 
Kontrole wykazały również drobne nieprawidłowości za które naliczone  zostały kary. Multi Grupa zapłaciła ich łącznie blisko 6,5 tysiąca złotych. 
Co ważne zakończony już sezon wakacyjny był również rekordowy pod względem frekwencji na szczecińskich plażach. Sprzedano bowiem blisko 130 tysięcy biletów: normalnych, ulgowych oraz karnetów. Regularne kontrole przeprowadzał również sanepid. Przez cały sezon woda 
była zdatna do kąpieli. 
 
RC

Galeria zdjęć

Szczecińscy ratownicy spisali się na medal podczas wakacji 2013

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook