Rady wydadzą (dodatkowo) 1,3mln

26.11.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Prezydent Piotr Krzystek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawił podział pieniędzy z dodatkowej puli do dyspozycji rad osiedli.

Prezydent przedstawił zwycięzców konkursu na osiedlowe inwestycje w Szczecinie. W tym roku budżet Rad Osiedli został zwiększony o 1,3mln złotych. Pula zostanie podzielona na cztery dzielnice: Śródmieście, Zachód, Północ i Prawobrzeże. W dotychczasowej wieloletniej współpracy Miasta z Radami Osiedli, do tej pory budżet rad wynosił 3,7mln złotych. W sumie na 2014 rok został on zwiększony do 5mln złotych. Na jeden projekt przypada do wydanie nieco ponad 320tys. Inwestycje mają być zrealizowane w 2014 roku.

Dzielnica Prawobrzeże: RO Zdroje i projekt „Modernizacja wyspy centralnej Ronda Ułanów Podolskich”. Budowa opaski wokół wyspy centralnej poprawi bezpieczeństwo na rondzie. Uniemożliwi m.in. niszczenie krawężników przez pojazdy.

 Dzielnica Śródmieście: RO Drzetowo Grabowo i projekt „Przebudowa parku
 im. Stanisława Nadratowskiego. Etap II– Zagospodarowanie przestrzeni scenicznej”. Jest to kontynuacja inwestycji wskazanej przez RO w ramach przyznawanych 100 tysięcy złotych. W parku powstanie „przestrzeń sceniczna”, która będzie służyła do organizacji imprez. Ponadto zostaną utwardzone alejki, pojawią się także nowe nasadzenia.

Dzielnica Zachód: RO Pogodno i projekt „Budowa sceny (muszli) koncertowej na pl. W. Pawłowskiego II etap”. Dokończenie inwestycji rozpoczętej przez RO. Powstaje miejsce przewidziane na koncerty muzyczne, występy artystyczne szczecińskich zespołów oraz szkół Pogodna.

Dzielnica Północ: RO Bukowo, Golęcino, Gocław, Niebuszewo, Skolwin, Stołczyn, Warszewo, Żelechowa i projekt „Budowa ścieżki rowerowej w Dzielnicy Północ przebiegającej przez osiedla Niebuszewo, Warszewo, Żelechowa, Bukowo, Golęcino, Gocław, Stołczyn, Skolwin.”W ramach projektu powstanie ścieżka, która połączy wszystkie osiedla Dzielnicy Północ.

   Projekty konkursowe ocenił 8-osobowy zespół w skład, którego weszło czterech przedstawicieli Rad Osiedli (np. RO Zdroje) oraz czterech przedstawicieli Urzędu Miasta.

 Nasz komentarz:

   Nie tak dawno pisaliśmy o tym jak rozjeżdżane jest rondo w Zdrojach. Ułożenie skośnej, kamiennej opaski wokół niego uniemożliwi ciężarówkom i autobusom najeżdżanie na krawężnik ronda i jego deformację oraz tratowanie roślin. To wniosek zgłoszony przez Radę Osiedla Zdroje w trakcie lustracji osiedla przez prezydenta miasta. Miał być zrealizowany już kilka miesięcy temu. Prezydent znalazł pieniądze dając je radom, a ich przedstawiciele zadecydowali na co je skierować.. Trudno bowiem oprzeć się wrażeniu, że obecność ludzi z danej rady nie miała wpływu na wyniki głosowania. Z drugiej strony, czy źle wykonane rondo powinno być naprawiane z funduszy, o które musi się starać Rada Osiedla? Chyba nie tak miało być…

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.149.254.35). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.