Piłka nie zna granic

11.05.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Szkoła Podstawowa nr 74 przy ulicy Seledynowej gościła rówieśników ze szkół Berlina.

W tym tygodniu w Szczecinie gości niemiecka grupa dzieci biorących udział w polsko-niemieckim programie „Fair Friends”. Jest to kolejna odsłona tegorocznej edycji programu, w której udział biorą szczecińskie, kołobrzeskie oraz berlińskie szkoły podstawowe.
 
„Fair Friends” to edukacyjny projekt piłkarski, w którym udział biorą uczniowie zarówno z polskich, jak i niemieckich szkół podstawowych. Bierze w nim udział łącznie około 600 dzieci, które na co dzień uczęszczają do 12 klas V niemieckich szkół podstawowych oraz 12 klas IV szczecińskich i kołobrzeskich szkół podstawowych. Spośród 24 klas biorących udział w programie, utworzonych, zostało 12 polsko-niemieckich tandemów, stanowiących szkielet projektu. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem „We are Europe”.
 
Projekt „Fair Friends” wykorzystuje piłkę nożną oraz nadchodzące Mistrzostwa Europy, jako instrument podnoszący wrażliwość młodzieży na tolerancję we wzajemnych kontaktach, wymianę międzykulturową i równouprawnienie płci. Jego celem, jest również wspieranie umiejętności pracy zespołowej w środowisku szkolnym. W ramach programu, szkoły biorące w nim udział, kontaktują się ze sobą, zapoznają online i wspólnie wykonują różnorodne zadania.
 
Od dziś do 13 maja br. niemieccy uczniowie, goszczą u swoich szczecińskich kolegów.  Najważniejszym punktem tego tygodnia, będzie turniej piłkarski, nawiązujący do tegorocznych Mistrzostw Europy. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę, 11 maja br. Początek imprezy, która odbędzie się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 74 im. Stanisława Grońskiego (ul. Seledynowa 50), zaplanowano na godzinę 11.00.
 
W czerwcu br. polska grupa będzie uczestniczyć w podobnym spotkaniu, które odbędzie się w Berlinie. Tam odbędą się finały rozgrywek.
 
Organizatorami projektu „Fair Friends  2016” są pracownicy stowarzyszenia Gesellschaft fur Sport-und Judendsozialarbeit gGmbH (GSJ) z siedzibą w Berlinie. Partnerami projektu są Urzędy Miasta i szkoły podstawowe ze Szczecina i Kołobrzegu. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Euroregionu Pomerania w ramach programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (18.223.125.157). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.