Nowy pawilon za 8 miesięcy

22.04.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rozpoczyna się kolejny etap rozbudowy szpitala w Zdrojach.

Marszałek Olgierd Geblewicz, Jan Antoni Kubiak konsul honorowy Królestwa Norwegii w Szczecinie, przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia i Danuta Śliwa dyrektor Szpitala Zdroje podpisali akt erekcyjny i wmurowali kamień węgielny pod pawilon patologii ciąży. Za 8 miesięcy nowoczesny pawilon ma być oddany do użytku. Będzie spełniać wszystkie światowe standardy i zapewniać doskonałe warunki pobytu.

 

Jak powiedział w trakcie uroczystości Olgierd Geblewicz marszałek województwa, trwająca od 6 lat rozbudowa szpitala w Zdrojach jest realizacją programu budowy regionalnego centrum opieki nad matką i niemowlęciem. – Teraz budujemy pawilon patologii ciąży, gdzie każda zagrożona ciąża będzie chroniona na wszelkie znane sposoby – mówił Olgierd Geblewicz. – Cieszę się, że dzisiejsza uroczystość jest początkiem kolejnego etapu realizacji programu wartego ponad 90mln złotych – mówiła Danuta Śliwa dyrektor szpitala w Zdrojach. Jesteśmy też beneficjentami pomocy norweskiej, która wynosi 9mln złotych – dodała dyrektor.

 

Akt erekcyjny podpisali: Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Danuta Śliwa dyrektor szpitala w Zdrojach, konsul honorowy Norwegii w Szczecinie, przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia i dyrektor firmy Budimex - wykonawcy projektu. Do metalowej tuby włożono oprócz aktu erekcyjnego także wydanie jednej z gazet, monety będące obecnie w obiegu i całość złożono już jako kamień węgielny w przygotowany fundament. Poświęcenia kamienia węgielnego dokonał ksiądz Ryszard Szymanik proboszcz parafii w Zdrojach.

 

Zgodnie z umową firma Budimex ma 8 miesięcy na wybudowanie pawilonu, w którym będzie 16 łóżek. W pokojach jedno i dwuosobowych będą odrębne węzły sanitarne. Oddział będzie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania i obserwacji zagrożonego płodu. Wartość nowego pawilonu to 11,3mln złotych. Oprócz tzw. programu twardego czyli budowy, jest też realizowany tzw. program miękki obejmujący profilaktykę. W jego ramach w naszym regionie jako pierwszym w Polsce zaszczepiono przeciwko wirusowi HPV ponad 1500 dziewcząt w wieku od 11 do 14 lat. Ten wirus jest odpowiedzialny za zmiany nowotworowe w obrębie narządów rodnych. Będzie też realizowany program Szkoła Rodzenia, gdzie jednocześnie będzie mogło ćwiczyć 12 par spodziewających się potomstwa. Co roku w Zdrojach przychodzi na świat niemal dwa i pół tysiąca dzieci.

 

EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.137.187.104). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.