To w niej mali pacjenci będą mogli korzystać z materiałów poświęconych fascynującym faktom z historii odkryć medycznych. Innowacyjna przestrzeń w szczecińskim szpitalu powstała w ramach projektu „Nauka ratuje życie” zainicjowanego przez Roche Polska. Celem inicjatywy jest partnerstwo publiczno-prywatne na rzecz innowacji w edukacji najmłodszych pacjentów. Centrum Nauki Kopernik – partner projektu – przygotował warsztaty naukowe, od grudnia 2017 r. dostępne w ofercie Centrum. Twórcami unikalnej koncepcji wizualnej oraz materiałów edukacyjnych prezentowanych w sali są Wojciech Mikołuszko i Joanna Rzezak – para autorów znanych z doskonałych publikacji dla dzieci.
Szczecin jest trzecim ośrodkiem po Warszawie i Rzeszowie gdzie firma Roche z Centrum Nauki Kopernik, otworzyła nowoczesną salę podań leków biologicznych. Tu dzieci w trakcie terapii mogą poznawać różne naukowe ciekawostki i pogłębiać wiedzę z róznych, nie tylko medycznych tematów. W uroczystości otwarcia sali wzięłi udział przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich, dyrekcja i pracownicy szpitala oraz reprezentanci firmy Roche Polska i CNK. Obecny też był Grzegorz Napieralski senator RP.
Pierwszy w Polsce projekt dotyczący edukacyjnych sal podań leków w szpitalach „Nauka ratuje życie”, w ramach którego powstała sala w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Zdroje” w Szczecinie, składa się z trzech filarów: unikalnego programu edukacyjnego mającego na celu rozbudzić ciekawość nauki ze szczególnym naciskiem na wiedzę z obszaru medycyny; stworzenia pierwszych w Polsce innowacyjnych sal podań leków w szpitalach oraz współpracy z Centrum Nauki Kopernik, którego warsztaty zostaną udostępnione dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii. W ramach podziękowania dr Łukasz Tyszler dyrektor SPS Zdroje, wręczył przedstawicielom Roche Polska i CNK figurki aniołów wykonane przez dzieci – pacjentów szpitala.
EL