W poniedziałek 09 stycznia rusza głosowanie na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Wybierać można spośród 122 pomysłów.
Jak głosować – krok po kroku
W tym roku w głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Podział jest prosty: karty do głosowania (zarówno internetowe jak i papierowe) podzielone są na te dla osób do 16 roku życia (które są poszerzone o rubrykę zgody rodzica, opiekuna na udział w głosowaniu) oraz te powyżej 16 roku życia
Kto? Gdzie?
Jeśli jesteśmy zameldowani w Szczecinie możemy wybrać najwygodniejszą i najszybszą zarazem formę głosowania czyli przez Internet.
Formularze dostępne są na stronie www.konsultuj.szczecin.pl
Gdy już wybierzemy odpowiedni formularz (granica wieku 16 lat – patrz wyżej) w celu weryfikacji, a zarazem uwiarygodnienia naszego głosu konieczne będzie podanie swoich danych osobowych, numeru PESEL, telefonu komórkowego oraz imienia matki.
Uwaga! W elektronicznej karcie do głosowania w rubryce „numer telefonu komórkowego” ten sam numer telefonu można powtórzyć maksymalnie 5 razy.
W glosowaniu można oddać maksymalnie 3 głosy: 1 projekt ogólnomiejski, 1 dowolny projekt dzielnicowy duży i 1 dowolny projekt dzielnicowy mały. Formularz internetowy jest o tyle wygodny, że nie pozwoli nam oddać więcej głosów niż możemy, jesteśmy kierowani po kolei, a na końcu formularza już po dokonaniu wyboru wyświetli się nam ostateczna wersja naszego głosowania.
W każdej kategorii jest również możliwość nie oddawania głosu wcale, więc np. jeśli zależy nam na oddaniu głosu na projekt ogólnomiejski, a nie chcemy głosować na pozostałe wystarczy zaznaczyć przy projektach dzielnicowe duże/małe przycisk „brak wyboru”.
W tym roku kolejność projektów na kartach do glosowania wygląda tak:
1. Projekty dzielnicowe DUŻE
2. Projekty dzielnicowe małe
3. Projekty ogólnomiejskie
Po dokonaniu wyboru i zatwierdzeniu go należy przepisać tekst z obrazka, po którym na podany przez nas numer telefonu przyjdzie sms z kodem autoryzacyjnym, którego przepisanie ostatecznie zakończy etap głosowania.
Osoby zameldowane chcące zagłosować przez Internet, a niemogące tego zrobić w domu mogą skorzystać z rad osiedli, gdzie będzie można to zrobić w godzinach ich dyżurowania (szczegóły www.konsultuj.szczecin.pl)
Osoby zameldowane w Szczecinie, ale nie posiadające Internetu, lub niemogące z niego skorzystać w domu mają do dyspozycji również możliwość zagłosowania tradycyjnego (papierowego) w Urzędzie Miasta - pl. Armii Krajowej 1, filii Urzędu na Prawobrzeżu – ul. Rydla39/40 , Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie - Filia nr 25- ul. Ku Słońcu 76, Domu Kultury "Klub Skolwin" – ul. Stołczyńska 163 oraz w mobilnych punktach do głosowania – BUDŻETObus (godziny otwarcia, harmonogram kursowania BUDŻETObusa dostępne są na stronie www.konsultuj.szczecin.pl)
Mieszkam, ale nie jestem zameldowany w Szczecinie – co wtedy?
Osoby, które nie posiadają zameldowania, ale mieszkają w Szczecinie, nie posiadają zameldowania, ale mieszkają i studiują na terenie miasta, lub nie posiadają zameldowana, ale mieszkają i uczęszczają do szkół na terenie miasta - mogą zagłosować osobiście.
Jak to zrobić?
Wystarczy wziąć ze sobą dowód tożsamości i udać się do jednego z czterech punktów do glosowania:
- w Urzędzie Miasta - pl. Armii Krajowej 1,
- filii Urzędu na Prawobrzeżu – ul. Rydla39/40 ,
- Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie - Filia nr 25- ul. Ku Słońcu 76,
- Domu Kultury "Klub Skolwin" – ul. Stołczyńska
Wypełniając kartę do glosowania postępować dokładnie tak jak w przypadku głosowania internetowego oddając maksymalnie 3 glosy czyli 1 projekt ogólnomiejski, 1 dowolny projekt dzielnicowy duży i 1 dowolny projekt dzielnicowy mały.
Lub
- skorzystać z BUDŻETObusa - harmonogram kursowania BUDŻETObusa dostępny na stronie www.konsultuj.szczecin.pl
Uwaga! Jedna osoba może głosować tylko raz!
Koniec głosowania 18 stycznia.
Zapraszamy!