Hybrydy w komplecie

18.12.2022, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

kolorowo na torach.

W sobotę o godzinie 15 zabrał pierwszych pasażerów ze Szczecina do Kołobrzegu i Koszalina. Symboliczny sygnał do odjazdu dali Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Jerzy Owsiak – dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz słynny zawiadowca Roman Polański, który co roku rozpoczyna Pol’and’Rock. Pociąg w festiwalowych barwach dopełnił hybrydową flotę. Województwo Zachodniopomorskie ma już 12 dwunapędowych pojazdów.

 

Hybrydowy pociąg z symbolami „Pol’and’Rock” pachnie nowością, a kolejarze już nazwali go „indianinem”. Na kabinie maszynisty wymalowane są kolorowe skrzydła przypominające pióropusz. A na burtach - efektowne orły. Autorem grafiki jest Jerzy Owsiak. Założyciel i prezes fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przyjechał do Szczecina, by razem z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem powitać efektowny i nowoczesny pojazd.

 

- Na Pomorzu Zachodnim mamy nie tylko najnowocześniejszą flotę, z czego jesteśmy bardzo dumni, ale mamy również najbardziej kolorową flotę pociągów regionalnych w Polsce. Mamy pociąg bursztynowy, mamy pociąg europejski, pociąg morski, pociąg ekologiczny, pociąg dedykowany Pogoni, a od dziś na zachodniopomorskich torach będziemy mieli również pociąg Pol’and’Rockowy - ogłosił w marszałek Olgierd Geblewicz, podczas sobotniej uroczystości na szczecińskim dworcu.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.