Czasu mało, decyzji brak

10.01.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Już tylko w formie papierowej można składać propozycje zmian w siatce połączeń. Komunikacji miejskiej.

Z dotychczasowych konsultacji wynika, że za pozostawieniem linii pośpieznych wypowiedziało sie 90% biorących udział w ankiecie. Te mozna było składać drogą elektroniczną. W pięciu kasach biletowych dostępne są nadal papierowe ankiety, w których można wyrazić swoją opinię na temat zmian w komunikacji po uruchomieniu linii tramwajowej od Basenu Górniczego do pętli „Turkusowa”. Zatwierdzenie zmian zadecyduje o zakupie taboru do obsługi nowych połączeń, ale jakie mają to być pojazdy, na razie nie wiadomo.
 
Ankiety są dostępne:
 w kasie biletowę pętla Słoneczne.
w kasie biletowej przy Bramie Portowej;
w kasie biletowej na pętli ul. Kołłątaja;
w kasie biletowej na Placu Rodła;
 w kasie biletowej w Turzynie.

Ankiety zawierają trzy warianty przyszłych tras, które przygotował Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Wypełnienie ankiet nie jest formą plebiscytu i nie wygrywa wariant, za którym opowiedziała się największa ilość pasażerów, ale to właśnie od opinii pasażerów komunikacji miejskiej zależeć będzie to, jak będą wyglądały połączenia na Prawobrzeżu. Ankiety będą dostępne do lutego 2015 roku.
 
Zakończenie budowy pierwszego etapu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, wyrażone w umowie w wykonawcą, opiewa na kwiecień 2015roku. Najwcześniej tramwajem będziemy mogli pojechać pod koniec lata, bo wówczas będzie zakończona modernizacja torowiska na ulicy Gdańskiej i Energetyków oraz zakończona budowa nowych obiektów Basenu Górniczego.

Do końca grudnia pasażerowie mogli przez internet wysyłać ankiety na temat proponowanych rozwiązań komunikacyjnych związanych z SST. Do lutego są dostępne ankiety papierowe.

Oto warianty połączeń.
Pierwszy wariant zakłada likwidację linii B (kursuje między osiedlami Słonecznym i Arkońskim), D (ze Słonecznego na pl. Rodła), E (z Bukowego na pl. Szarych Szeregów) i F (z pl. Rodła na osiedle Chemik), a pozostawienie kursów autobusów A, C i G.
Drugi wariant zakłada likwidację wszystkich autobusów pospiesznych, ale uruchomienie nowego autobusu kursującego przez Autostradę Poznańską.
Trzeci wariant zakłada również likwidację wszystkich linii pospiesznych, nowością miałaby być linia autobusowa z osiedla Kasztanowego przez Dąbie do Basenu Górniczego.
 
Jeśli więc mieszkańcom Prawobrzeża zależy na utrzymaniu choćby niektórych linii pośpiesznych,. muszą się śpieszyć z wypełnieniem ankiety, bo inaczej inni zadecydują za nas. Pragniemy jedynie dopowiedzieć, że są miasta w Polsce, które mają tzw. szybkie linie tramwajowe ale nie pozbyły się też autobusowych linii pośpiesznych. Zadecydujmy razem by później nie obudzić się z przysłowiową ręką…

 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (18.117.73.72). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.