W ramach ogłoszonego przez ZBiLK postępowania na „Świadczenie usługi zarządzania powstałą w ramach SBO infrastrukturą sportową położoną na nieruchomości przy ul. Skalistej 23 w Szczecinie” oferty złożyło dwóch wykonawców:
· Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej z siedzibą w Szczecinie, przy al. Wojska Polskiego 76
· Konsorcjum firm: Społeczne Przedsiębiorstwo Usługowe Spn.s. oraz Przedsiębiorstwo Rozwoju Społecznego Spn.s. z siedzibą: Kostrzyn nad Odrą, ul. Dworcowa 2.
Za najkorzystniejszą została uznana oferta Konsorcjum firm z Kostrzyna n/O, które za zarządzanie Bukovasport zaproponowało kwotę 213 960 zł. W ramach tej usługi firma zobowiązuje się między innymi do przestrzegania zasad Szczecińskiego Budżetu które stanowią, że kompleks powinien być ogólnodostępny i nieodpłatny dla mieszkańców Szczecina. Za spełnienie tego warunku uznaje się udostępnienie boisk wszystkim zainteresowanym mieszkańcom co najmniej po sześć godzin dziennie od poniedziałku do piątku (w godzinach 8 - 22) oraz przez co najmniej po dziesięć godzin dziennie w sobotę i niedzielę (w godzinach 8 - 22).
Podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu planowane jest w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z kompleksu? To zależy od tego jak szybko zniesione zostaną restrykcje związane z pandemią, obejmujące kompleksy sportowe.
Projekt Bukovasport został realizowany w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Powstał w miejscu starego boiska przy szkole podstawowej w Podjuchach. Teraz to teren do rekreacji, uprawiania sportu i baza trekkingowa dla miłośników Puszczy Bukowej. Kompleks może stanowić dobry punkt startu wycieczek, spacerów, biegów, nordic walking, a także miejsce wypoczynku dla rodzin. Na terenie Bukovasport powstało kilka boisk, w tym: do koszykówki i siatkówki, do tenisa ziemnego, do badmintona oraz do piłki nożnej. Powstała bieżnia, trybuny i zaplecze z sanitariatami oraz szatniami. Dodatkowo wybudowana została aktywna strefa zabaw dla dzieci - mini park linowy z wieżą i platformą widokową oraz ściany wspinaczkowe.
AGA