Bukovasport. Operator wybrany

09.04.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych wyłonił w postepowaniu firmę, która w ciągu najbliższych 12 miesięcy będzie zarządzać kompleksem sportowym Bukovasport.

W ramach ogłoszonego przez ZBiLK postępowania na „Świadczenie usługi zarządzania powstałą w ramach SBO infrastrukturą sportową położoną na nieruchomości przy ul. Skalistej 23 w Szczecinie” oferty złożyło dwóch wykonawców:

·         Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej z siedzibą w Szczecinie, przy al. Wojska Polskiego 76 

·         Konsorcjum firm: Społeczne Przedsiębiorstwo Usługowe Spn.s. oraz Przedsiębiorstwo Rozwoju Społecznego Spn.s.                z siedzibą: Kostrzyn nad Odrą, ul. Dworcowa 2.

Za najkorzystniejszą została uznana oferta Konsorcjum firm z Kostrzyna n/O, które za zarządzanie Bukovasport  zaproponowało kwotę  213 960 zł. W ramach tej usługi firma zobowiązuje się między innymi do przestrzegania zasad  Szczecińskiego Budżetu które stanowią, że kompleks powinien być ogólnodostępny i nieodpłatny dla mieszkańców Szczecina. Za spełnienie tego warunku uznaje się udostępnienie boisk wszystkim zainteresowanym mieszkańcom co najmniej po sześć godzin dziennie od poniedziałku do piątku (w godzinach 8 - 22) oraz przez co najmniej po dziesięć godzin dziennie w sobotę i niedzielę (w godzinach 8 - 22). 

Podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu planowane jest w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z kompleksu? To zależy od tego jak szybko zniesione zostaną restrykcje związane z pandemią, obejmujące kompleksy sportowe. 

Projekt Bukovasport został realizowany w ramach  Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Powstał w miejscu starego boiska przy szkole podstawowej w Podjuchach. Teraz to teren do rekreacji, uprawiania sportu i baza trekkingowa dla miłośników Puszczy Bukowej. Kompleks może stanowić dobry punkt startu wycieczek, spacerów, biegów, nordic walking, a także  miejsce wypoczynku dla rodzin. Na terenie Bukovasport powstało kilka boisk, w tym: do koszykówki  i siatkówki, do tenisa ziemnego, do badmintona oraz do piłki nożnej. Powstała bieżnia, trybuny i zaplecze z sanitariatami oraz szatniami. Dodatkowo wybudowana została aktywna strefa zabaw dla dzieci - mini park linowy z wieżą i platformą widokową oraz ściany wspinaczkowe.

 

AGA 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook