Badali ziemię

29.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Uczniowie trzeciej klasy Technikum Ochrony Środowiska w ZS nr 2 w Dąbiu, wykonali w plenerze badania ziemi.

W ten sposób pokazali, że  też dbają o Ziemię. – Badamy i monitorujemy na zajęciach ekosystemy najbardziej zagrożone działalnością człowieka – mówi Wioleta Nidostatkiewicz nauczycielka. Wraz z klasą wybrała się nad Jezioro Dąbie by tu, a są to tereny szczególnie ważne dla trwałości i jedności naturalnych biocenoz, dokonać badań. – Regularnie badamy glebę i oczywiście wodę by poznać odpowiedź na pytanie, jak dalece działalność człowieka wpływa niekorzystnie na naszą przyrodę – dodaje Wioleta Nidostatkiewicz.

Wały przeciw powodziowe wzdłuż Jeziora Dąbie zostały w ubiegłym roku poddane renowacji i odbudowie, i ich zadanie jest ochrona miasta przed naporem wody. Chroniąc miasto jednocześnie musimy chronić tę cząstkę przyrody, która nam pozostała (żuk i żabki na zdjęciach).

Tereny wzdłuż brzegów dąbskiego to świetne miejsce do spokojnych spacerów i czynnego wypoczynku na przykład do uprawiania joggingu. Każdy kontakt z łonem natury daje człowiekowi odprężenie i relaks. Dlatego szczerze zachęcamy do korzystania z tej możliwości.

Badania przeprowadzone przez uczniów są elementem tegorocznych obchodów Dni Ziemi. Co roku z tej okazji na terenie ZS nr 2 w Dąbiu był organizowany duży festyn, ale w tym roku z różnych względów odstąpiono od tego pomysłu. Jednak młodzi ekolodzy nie zapomnieli i swoimi badaniami zaznaczyli, że Dni Ziemi nie przeszły bez echa.

EL

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook