Hello! Bonjour! Buenos dias! Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej nr 59 w Szczecinie

08.12.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W Szkole Podstawowej nr 59 uczniowie rozwijają swoją znajomość języków obcych nie tylko w tradycyjny sposób siedząc w ławkach szkolnych. Tradycją Szkoły są coroczne Obchody Dnia Języków Obcych, podczas których uczniowie mają okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe w niekonwencjonalny sposób.

 Klasy 0 – 3 zaprezentowały piosenki i występy taneczne z różnych zakątków świata, które poprzedzały  prezentacje multimedialne zawierające ciekawostki, zabytki wybranego przez klasę  państwa.

Natomiast klasy 4 - 7 uczestniczyły we współzawodnictwie wiedzy o świecie w formie stacji zadaniowych, w których uczniowie musieli wykazać się również wiedzą lingwistyczną.
 Obchody Dnia Języków Obcych  stanowią doskonałą okazję, by nie tylko promować naukę języków, ale także  rozpowszechniać kulturę i tradycję krajów  posługujących się językiem angielskim i niemieckim. To również rozbudzanie świadomości uczniów,  jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków oraz ciekawy sposobów zachęcania dzieci do rozwijania kompetencji językowych.
M.Ż

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (18.206.13.203). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.